latinica  ћирилица
22/07/2025 |  18:45 ⇒ 20:26 | Autor: RTRS

Zatvoren Gradski olimpijski bazen u Banjaluci; Nemar ili politički obračun? (VIDEO)

Gradski olimpijski bazen u Banjaluci od danas pa do daljnjeg, zbog finansijskih problema, zatvorio je vrata za posjetioce.
Bazen Banjaluka - Foto: RTRS
Bazen BanjalukaFoto: RTRS

Djeca ostaju bez treninga, a klubovi bez termina i priprema za takmičenja. Od nadležnih zahtIjevaju da se ovaj problem konačno sistemski riješi.

Odluka o ponovnom zatvaranju gradskog olimpijskog bazena najviše je pogodila mlade rekretivce, djecu i njihove roditelje koji su prinuđeni da se za treninge od sada sami snalaze.

Stojan Kukrika, samo je jedan od razočaranih roditelja koji smatra da je svaki dan bez treninga za djecu, propuštena prilika.

- Razočarani naravno situacijom ovo nije prvi put da se dešava. Akvana je jako mala i prepunjena. Nemaju adekvatan trning. Fortuna, slična situacija nažalost, to je problem koji će da se dalje degradira ako se ne rješi. Treba riješiti problem, jednom za svagda - kaže Kukrika.

Nezadovoljstvo vlada i među plivačkim klubovima. Mnogi se pripremaju za regionalna i međunarodna takmičenja ali bez bazena, kažu to je nemoguće. Borac, jedan od naših najtrofejnijih klubova, odlukom o zatvaranju bazena sada se nalazi u velikim problemima.

- Problem je u rukovodstvu bazena. Oni su očigledno nesposobni da pronađu sredstva i onda preko djece i plivačkih klubova pokušavaju da dođu do sredstava pritiscima, to je zloupotreba djece i mi to nećemo dozvoliti - naveo je Željko Panić, direktor Vaterpolo kluba Borac.

Iz rukovodstva Akvane navode da je bazen zatvoren jer se suočavaju sa nedostatkom osnovih uslova za rad.

- To podrazumijeva uslugu spasilačke službe, jednostavno ne možemo da obezbjedimo to . Nismo u mogućnosti sa ovim prihodima koje možemo da ostvarimo. Evo sada u vodenom parku nešto uspjevamo, ali to je nedovoljno da pokrije sve rashode koje pravi gradski olimpijski bazen - izjavio je Stevo Lazić, direktor "Akvane".

Iz Skupštinske većine poručuju da će tražiti smjenu rukovodstva Akvane, jer je to jedini način da se, kako kažu stane u kraj kriminalu i zloupotrebi položaja.

- Draško Stanivuković daje besplatne termine klubovima a onda privatni klubovi naplaćuju roditeljima od 60 do 100 maraka mjesečno za treninge. Sav novac koji roditelji plate klubu ostaje u klubu. Oni gradu plate simbolične iznose za zakup, tek toliko da mogu reći da su nešto platili - izjavio je Ljubo Ninković, predsjendik Skupštine grada Banjaluka.

Da li će gradske vlasti pronaći rješenje ili će mladi ostati bez jedinog olimpijskog bazena u Banjaluci gdje se mogu spremati se za takmičenja, ostaje da se vidi. Za sada je jedini bazen za pripremu mu sportskih klubova- zatvoren do daljnjeg.