latinica  ћирилица
04/08/2025 |  17:51 ⇒ 20:02 | Autor: RTRS

Amidžić: SNSD poziva na vladu nacionalnog jedinstva, opozicija ima priliku

Generalni sekretar SNSD-a Srđan Amidžić istakao je da SNSD poziva na formiranje vlade nacionalnog jedinstva ističući da je to dokaz da SNSD-u nije stalo samo do funkcije.
GO SNSD-a - Foto: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja
GO SNSD-aFoto: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja

- Da li je normalno da prihvatimo da čovjek koga je izabrao narod u Republici Srpskoj više nije predsjednik. Kao partija ne možemo to prihvatiti. Nekima je to prihvatljivo, ali mi to ne možemo prihvatiti - kaže Amidžić.

Amidžić je istakao da kao partija takođe ne mogu prihvatiti da pojedinac, i da nije stranac, ima pravo odlučivati o sudbini kako kaže, svih nas koji živimo tu.

- Danas je to Kristijan Šmit, sutra je to Ursula For den Lajen. Dođe i kaže da misli da u BiH postoji jedinstven udžbenik iz istorije. A šta ako dođe neki Srbin i kaže da to nije dobro, jel to znači da će on po automatizmu ići u zatvor - kaže Amidžić.

Amidžić navodi da na današnjoj sjednici je pokazali principijelnost kao partinja.

- Imamo opredjeljenje kao svaka normalna partija da vlast u BiH trebju da biraju građani koji žive u BiH kao i u Republici Srpskoj  ondosno u FBiH - ističe Amidžić.

Dodaje da je SNSD kao partija principijelan po tom pitanju mogu da vam, kako kaže, potvrde prethodni lokalni izbori.

Podsjetimo, glavni odbor SNSD-a usvojio je na današnjoj sjednici zaključke koji su predloženi na sjednici Predsjedništva ove stranke, kojima se odbacuje presuda Suda BiH protiv predsjednika Republike Srpske i predlaže formiranje Vlade nacionalnog jedinstva.