

Srbija započinje seriju pripremnih utakmica za Evrobasket

Košarkaši Srbije okupili su se 28. jula kako bi započeli pripreme za Evrobasket, koji se od 27. avgusta do 14. septembra održava u četiri države - u Finskoj, Poljskoj, Letoniji i na Kipru.
Prvi pripremni meč izabranici selektora Svetislava Pešića odigraće danas protiv Bosne i Hercegovine u "Beogradskoj areni", ali utakmici neće moći da prisustvuje niko osim aktera.
Već sutra, takođe u utakmici zatvorenoj za javnost, srpski košarkaši igraće protiv Poljske, a onda slijede dva pripremna turnira.
Prvi turnir igraće se na Kipru, gdje će "orlovi" 9. avgusta odmjeriti snage sa Grčkom koju predvodi Јanis Adetokumbo. Već narednog dana igraće i sa Kiprom.
Sljedećeg vikenda Srbiju očekuje još jedan turnir - Superkup u Minhenu. Prvi meč zakazan je za 15. avgust u "Sap gardenu", gdje će "orlovi" odmjeriti snage sa selekcijom Češke. Dan kasnije, protivnik će biti Njemačka ili Turska.
Pripremni mečevi Srbije:
5. avgust, Srbija - Bosna i Hercegovina (meč zatvoren za javnost)
6. avgust, Srbija - Poljska (meč zatvoren za javnost)
9. avgust, Srbija - Grčka (turnir na Kipru)
10. avgust, Srbija - Kipar (turnir na Kipru)
15. avgust, Srbija - Češka (Superkup u Njemačkoj)
16. avgust, Srbija - Turska/Nemačka (Superkup u Nemačkoj)
21. avgust, Srbija - Slovenija (Beogradska arena, generalna proba