

Medvedev objavio pet tačaka o sastanku Putina i Trampa

Medvedev je naveo pet važnih tačaka nakon sastanka na Aljasci.
Obnovljen je punopravni mehanizam za sastanke između Rusije i Sjedinjenih Država na najvišem nivou, kako navodi – "mirno, bez ultimatuma i prijetnji".
Osim toga, istakao je da je ruski predsjednik lično i detaljno izložio američkom predsedniku ruske uslove za okončanje sukoba u Ukrajini.
Naglasio je i da američki lider nije eskalirao pritisak na Rusiju nakon sastanka, kako kaže, "barem za sada".
- Važno - sastanak je dokazao da su pregovori mogući bez preduslova i istovremeno sa nastavkom Specijalne vojne operacije. Glavno - obje strane su otvoreno stavile odgovornost za postizanje budućih rezultata u pregovorima o okončanju vojnih dejstava na Kijev i Evropu - ističe Medvedev.
Predsjednici Rusije i SAD, Vladimir Putin i Donald Tramp, sastali su se na Aljasci kako bi razgovarali o normalizaciji odnosa Moskve i Vašingtona i mogućnosti mira u Ukrajini.
Izvor: RT Balkan