

Bećirović i Komšić odbili da uvrste na dnevni red Predsjedništva inicijativu Cvijanović da se Tramp nominuje za Nobelovu nagradu za mir

Prema saznanjima Srne, Bećirović i Komšić posegli su za različitim izgovorima, kako bi izbjegli da se izjasne o ovoj temi.
Pravdali su se navodnim formalnim nedostacima, a Bećirović je išao toliko daleko da je čak prigovorio da nije navedeno za koju godinu se američki predsjednik predlaže za Nobelovu nagradu, iako je samo po sebi jasno i nema potrebe da se navodi.
Koliko je taj izgovor besmislen, govori i podatak da tako nešto u svojim inicijativama, u koje je Srna imali uvid, nisu navodile ni druge zemlje koje su Trampa do sada predložile za Nobelovu nagradu.
Cvijanović je bila za uvrštavanje u dnevni red, a Komšić i Bećirović licemjerno su bili uzdržani, što je bilo dovoljno da se inicijativa srpskog člana ne uvrsti u dnevni red.
Srpski član Predsjedništva BiH Željka Cvijanović uputila je inicijativu Predsjedništvu BiH da predsjednika SAD Donalda Trampa nominuje za Nobelovu nagradu za mir.
U obrazloženju ove inicijative, Cvijanović je istakla da je tokom svog drugog mandata predsjednik Tramp svojim diplomatskim angažmanom i ličnim autoritetom ostvario rezultate koji su ostavili značajan trag u međunarodnim odnosima i značajno doprinijeli stabilizaciji brojnih svjetskih kriza.