

26/08/2025 | 21:28 | Autor: Agencije
Bogdanović: Spremamo se da igramo timsku košarku
Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović izjavio je danas da se "orlovi" spremaju da igraju timsku košarku na Evropskom prvenstvu.

Bogdan Bogdanović (foto: arhiva/EPA/YOAN VALAT)
- Srećan sam zbog naredne utakmice i uzbuđen zbog početka Evropskog prvenstva - izjavio je Bogdanović na konferenciji za novinare u Rigi, glavnom gradu Letonije.
Srbija će prvi meč na Evropskom prvenstvu igrati sutra protiv Estonije, a Bogdanović ne očekuje laku utakmicu.
- Spremamo se za timsku košarku, stil koji gajimo. Fokusirani smo samo na sebe. Prva je utakmica, naravno, biće teško, respepektovaćemo Estoniju koliko god možemo - istakao je Bogdanović.
U Rigi je već veliki broj srpskih navijača, a Bogdanović je rekao da mnogo znači njihova podrška, prenosi Tanjug.
- Daćemo sto odsto i na ovom prvenstvu. Znači nam njihova podrška i nadam se da ćemo uspjeti da ostvarimo najbolji mogući rezultat - dodao je Bogdanović.