latinica  ћирилица
01/09/2025 |  13:15 | Autor: SRNA

Redovan godišnji remont u HET-u

U "Hidroelektranama na Trebišnjici" danas je počeo redovni godišnji remont koji će trajati do 26. oktobra, saopšteno je iz tog preduzeća.
HET - Foto: RTRS
HETFoto: RTRS

Rukovodilac Hidroelektrane "Trebinje jedan" Nikola Tubić istakao je da je s ciljem što efikasnijeg sprovođenja remonta i što kraćeg zastoja agregata usaglašen plan remonta u nekoliko termina.

- Na Hidroelektrani "Trebinje jedan" beznaponsko stanje je planirano do 10. septembra, a u toku beznaponskog stanja elektrana je u potpunosti neraspoloživa, odnosno svi agregati su van mreže 10 dana i taj period se koristi za njihovu detaljnu reviziju - naveo je Tubić.

On je istakao da će se remont agregata tri raditi od 11. do 20. septembra, a od 21. do 30. septembra u planu je redovni godišnji remont agregata jedan, dok će remont agregata dva početi 1. oktobra i biće završen do 10. oktobra.

Prema njegovim riječima, za vrijeme remonta agregata uvijek će biti raspoloživa dva agregata za potrebe elektroenergetskog sistema.

- U vrijeme remonta biće angažovani zaposleni iz HET-a, ali i treća lica za mnoge druge neophodne radove - naveo je Tubić.

On je najavio da će Hidroelektrana "Trebinje dva" biti u remontu od danas do 15. septembra, Hidroelektrana "Dubrovnik" od danas do 26. oktobra, a bezvodno stanje tunela od danas do 12. septembra.

Prema njegovim riječima, redovni godišnji remont počeo je prema usaglašenom planu remontnih radova tog preduzeća za ovu godinu, a predstavlja preventivno održavanje gdje se otklanjaju nepravilnosti i smetnje koje su primijećene u prethodnom periodu.