latinica  ћирилица
02/09/2025 |  18:00 | Autor: TANЈUG

Rudi Đulijani pušten iz bolnice nakon saobraćajne nesreće u Nju Hempširu

Bivši gradonačelnik Njujorka Rudi Đulijani (81) pušten je iz bolnice i "dobro napreduje" nakon što je povrijeđen u saobraćajnoj nesreći na auto-putu u Nju Hempširu, saopštio je njegov portparol Ted Gudman.
Rudi Đulijani - Foto: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja
Rudi ĐulijaniFoto: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja

On je zahvalio svima koji su pružili pomoć, uključujući policiju, hitnu pomoć, ljekare i bolnicu Eliot.

Nesreća se dogodila u subotu, kada je Đulijani zaustavio vozilo kako bi pomogao osobi kojoj je hitno bila potrebna pomoć.

Njihov iznajmljeni Ford Bronko udarila je otpozadi 19-godišnja djevojka automobilom Honda HR-V na auto-putu Interstate 93.

Oba vozila su se potom zabila u razdjelnu ogradu i pretrpjela veliku štetu, prenosi Asošiejted pres.

Gudman, koji je vozio i djevojka zadobili su lakše povrede i prebačeni su u bolnicu.

Đulijani je ambulantno prevezen u traumatološki centar gdje mu je dijagnostikovan prelom grudnog pršljena, više posjekotina i modrica, kao i povrede lijeve ruke i noge, navodi njegov šef obezbjeđenja Majkl Ragusa.

Policija je potvrdila da je uzrok nesreće i dalje pod istragom, a nijedna optužba još nije podignuta.

Prije nesreće, Đulijanija i Gudmana je zaustavila žena koja je tvrdila da je bila žrtva porodičnog nasilja. Policija vjeruje da ta prijava nije povezana sa sudarom.

Đulijanijev sin, Endru Đulijani, zahvalio je svima koji su uputili poruke podrške.