

Vučić: Vrijeme odgovornosti dolazi, moj poziv za dijalog uvijek otvoren

Odgovarajući na pitanje novinara da prokomentariše to što su četvorica uhapšenih na protestu u Novom Sadu pušteni na slobodu, Vučić je kazao da je to logično zato što je, kako je rekao, u smjeni radilo dvoje sudija blokadera.
- Vrijeme odgovornosti slijedi. Zamislite neko uzme motku od četiri metra i tuče policajca po glavi nemilosrdno, vi kažete - sve u redu - prokomentarisao je Vučić.
On je rekao i da je njegov poziv za dijalog koji je ranije uputio blokaderima uvijek otvoren, a da što oni manje žele razgovor i dijalog on će više da insistira na tome.
- Sve što više žele da razgovaraju sa neprijateljima Srbije, od Kurtija do Šidera do onih poslanika evropskih koji su protiv Srbije u svemu, ja ću to više da im nudim dijalog jer ja mislim da je to ljekovito, mislim da je to dobro i važno - rekao je Vučić na pitanje novinara da li je još uvijek otvoren njegov poziv blokaderima na dijalog.
Na skupu građana protiv blokada u Borči, u beogradskoj opštini Palillula, Vučić je rekao da ljudi moraju da se pitaju zašto ne žele dijalog oni koji ga ne žele.
- Šta želi svojoj zemlji, a i kakvi su mu argumenti pa ne sme da izađe na dijalog, ne sme da izađe na tv debatu. Pa što kad ste tako ubjedljivi, kad su svi razlozi na vašoj strani, pobijedićete sa lakoćom. Ali izgleda da ne ide baš tako - rekao je Vučić.