

Kristijan Eriksen novi fudbaler Volfsburga

- Volfsburg je moj prvi klub u Bundesligi – zaista se radujem ovoj novoj avanturi. Uvjeren sam da zajedno možemo nešto da postignemo. Razgovori sa čelnicima kluba su prošli veoma dobro. Odmah sam osjetio da trener Pol Simonis ima jasnu viziju za tim i za mene lično. Činjenica da u timu postoji nekoliko poznatih lica iz danske reprezentacije čini Volfsburg posebno atraktivnom ponudom za mene - rekao je Eriksen, a prenosi sajt kluba.
Danski fudbaler je u junu 2021. godine doživio je srčani zastoj na Evropskom prvenstvu, a posle osam meseci se oporavio i vratio na teren.
On je za reprezentaciju Danske odigrao 144 utakmice i postigao 46 golova. Eriksen je tokom karijere bio član Ajaksa, Totenhema, Intera, Brentforda i Mančester junajteda.
Volfsburg se nalazi na šestom mjestu na tabeli Bundeslige sa četiri boda poslije dva odigrana kola, a u subotu će dočekati Keln.