latinica  ћирилица
12/09/2025 |  11:33 ⇒ 12:35 | Autor: RTRS

Povodom Dana srpskog jedinstva u Srbiju otputovali najuspješniji osnovci Hercegovine (FOTO/VIDEO)

Povodom petnaestog septembra, Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, iz devet hercegovačkih osnovnih škola, u Srbiju je otputovalo trideset šest učenika i devetoro nastavnika. Riječ je o četvrtom studijskom putovanju tokom kog će obići istorijske, kulturne i vjerske spomenike, saznati više o istoriji Beograda, Smedereva i Velike Plane.
Djeca iz Gacka otputovala u Srbiju - Foto: RTRS
Djeca iz Gacka otputovala u SrbijuFoto: RTRS

Petodnevno studijsko putovanje za učenike predstavlja nagradu za postignute uspjehe u školi i na takmičenjima, a u Srbiji će im se pridružiti vršnjaci sa svojim nastavnicima iz Srpca, Pljevalja i Berana, u Crnoj Gori.



- Mnogo je to značajno zato što mi dijelimo isti jezik, pismo, zajedničku istoriju, mnogo je važno da održavamo dobre odnose - kaže Јana Brnjoš, učenica devetog razreda OŠ "Ј.Ј.Zmaj" Trebinje.

Djeca iz Gacka otputovala u Srbiju

Ljudmila Milošević, direkor OŠ "Sveti Sava" iz Bileće, kaže da se na ovaj način njeguju veze sa Srbijom.

- Mnogo znači svima nama iz Hercegovine, zato što na ovaj način se povezujemo sa Srbijom - naglasila je Miloševićeva.

Nikola Milinković, direktor OŠ "Sveti Sava" iz Gacka, naglašava da mu je posebno drago što je neko prepoznao uspjehe djece.

- Meni je drago kao prosvjetnom radniku što je neko prepoznao uspjeh ove djece. Zahvaljujem se gospodinu Tošiću iz Smedereva, koji je inicijator ovoga putovanja - rekao je Milinković.