latinica  ћирилица
17/09/2025 |  14:22 ⇒ 14:26 | Autor: RTRS

Đajić: Nije nam problem da ujutru osveštamo hram, a naveče da se poklonimo osobi mučki ubijenoj iz SAD

Nakon što je gradonačelnik Banjaluke i lider PDP-a Draško Stanivuković juče izazvao lavinu reakcija na društvenim mrežama zbog objave vezane za paljenje svijeća u Banjaluci za američkog konzervativnog aktivistu Čarlija Kirka, danas ga je javno prozvao i predsjednik Gradskog odbora SNSD Banjaluka Vlado Đajić.
Vlado Đajić - Foto: RTRS
Vlado ĐajićFoto: RTRS

 - Imam puno pravo da kažem da je u najmanju ruku bolesno i podrugljivo komentarisati i podsmijavati se odavanju počasti i paljenju svijeća osobi koja je mučki ubijena, a koja je tvoje godište. Nama nije problem da ujutru osveštamo hram ruske pravoslavne crkve, a naveče se poklonimo osobi mučki ubijenoj iz Amerike - kaže Đajić. 

Stanivuković je, naime, juče na društvenim mrežama komentarisao to što su predstavnici vlasti Republike Srpske i funkcioneri SNSD u ponedjeljak uveče, ispred Palate Republike, organizovali paljenje svijeća u znak pijeteta prema Čarliju Kirku, ubijenom prije nekoliko dana u atentatu.

- Trampe, primi ih, primijeti ih, skini im sankcije, samo da prestanu da nas brukaju - napisao je Stanivuković.

Podsjećamo, Čarli Kirk (31), poznati konzervativni komentator i osnivač organizacije Turning Point USA, blizak saradnik bivšeg američkog predsjednika Donalda Trampa, ubijen je u atentatu u srijedu.

Njegova smrt izazvala je brojne reakcije širom svijeta, ali i u Srpskoj.