latinica  ћирилица
19/09/2025 |  08:59 ⇒ 10:27 | Autor: RTRS

"Protesti u Francuskoj upozorenje za čitavu Evropu" (VIDEO)

Ambasador BiH u Francuskoj Bojana Kondić Panić rekla je za RTRS da su protesti u Francuskoj upozorenje za čitavu Evropu da ekonomska nesigurnost i socijalna neravnopravnost mogu ugroziti svaku zemlju Evropske unije.
Francuska, protesti (foto: EPA/YOAN VALAT) -
Francuska, protesti (foto: EPA/YOAN VALAT)

Kondić Panić je istakla da su protesti alarm francuskoj vlasti i izazov za novoimenovanog premijara Sebastijana Lekornija od kojeg se očekuju nova rješenja.

Ona je istakla da danas u Parizu sve funkcioniše nesmetano - saobraćaj, javni prevoz, škole, bolnice...

Kondić Panić je podsjetili da su građani izašli na ulice širom zemlje zbog sve težih ekonomskih i socijalnih prilika.

Navela je da je prema podacima francuskog Ministarstva unutrašnjih poslova na protestima bilo više od 500.000 ljudi, a prema podacima sindikati više od milion.

Dodala je da je samo u Parizu na ulice izašlo više od 55.000 građana, a 450.000 u drugim gradovima širom zemlje, te da je privedeno 180 lica i povrijeđene 22 osobe.