latinica  ћирилица
25/09/2025 |  13:58 ⇒ 15:42 | Autor: RTRS

Ministar pravde u posjetio KPZ u Trebinju

Ministar pravde Goran Selak posjetio je Okružni i Osnovni sud i Okružno tužilaštvo u Palati pravde u Trebinju gdje je razgovorao sa predsjednikom suda Bojanom Stevićem, ranije je obišao Kazneno-popravnom zavod u Trebinju
Goran Selak u posjeti Kazneno-popravnom zavodu Trebinje - Foto: RTRS
Goran Selak u posjeti Kazneno-popravnom zavodu TrebinjeFoto: RTRS

Selak je ranije najavio da će obići svih 55 institucija u sistemu Ministarstva pravde Republike Srpske kako bi utvrdio šta se može učiniti da se dodatno unaprijedi funkcionisanje, a posjeta Trebinju mu je prva otkada je imenovan za ministra. 

Prije toga Ministar pravde Republike Srpske posjetio je Kazneno-popravnom zavod u Trebinju.

Zajedno sa pomoćnicima ministra Perom Dunjićem i Ivanom Šijakovićem, kao i šefom kabineta Aleksandrom Miloševićem, upozna se sa stanjem u ustanovi.

- Razgovor sa direktorom Zoranom Miladinovićem i njegovim saradnicima bio je veoma konstruktivan. Detaljno smo razmotrili teme od ključnog značaja za bezbjednost i funkcionalnost Zavoda: Izgradnja novog ogradnog zida za povećanje nivoa sigurnosti, potpuna zamjena sistema video nadzora modernom tehnologijom, te rješavanje aktuelnih operativnih izazova i potreba. Ovaj sastanak je jasna poruka da je unapređenje uslova i bezbjednosti u penitencijarnim ustanovama jedan od mojih prioriteta. Zahvaljujem se zaposlenima na posvećenosti i odgovornosti - naveo je Selak.