

Minić: Institucionalna borba Republike Srpske se nastavlja (VIDEO)

- Naša borba se nastavlja, institucionalna je. Danas čujemo i neka nova uvođena sankcija. Ovo je finiš institucionalne borbe kada je u pitanju Srpska - kaže on.
Dodaje da je završeno prvih 100 dana rada Vlade Srpske.
- Dolazimo u sve opštine Srpske, bez obzira na političke partije. Mislim da moramo pokazati jedinstvo prema Srpskoj, ali biti i realni i reći da situacija nije ni blizu loša, kada je u pitanju život u Srpskoj - navodi Minić.
Premijer Srpske je nakon posjete hercegovačkim opštinama istakao da je prijatno iznenađen boravkom u Hercegovini.
- Nismo sve stigli obići danas, ali smo bili u Ljubinju, gdje je postojao zahtjev da se dodijeli hotel koji se tu nalazi, da bi koristio kao turistički kapacitet. Vlada će danas na sjednici donijeti odluku u kojoj će se taj hotel dodijeliti - istakao je Minić.
Dodao je da ono što naprave, žele da ima svoj epilog, kao i konkretne rezultate.
- Imajući u vidu da nismo imali angio salu, vrlo je bitno što je sad imamo na ovoj regiji, jer će to spasiti mnoge živote - dodao je Minić, komentarišući posjetu novog objekta bolnice u Trebinju.
Minić je istakao da su projekat Buk Bijela, aerodrom u Trebinju i gasovod bitni, da bi napravili pokretačku snagu, ali da se zbog toga vodi institucionalna borba.
Pomenuo je odluku za izgradnju radara koji će koristiti aerodrom u Trebinju, te istakao da je Srpska u institucionalnom finišu borbe, ali da se građani ne smiju zaboraviti, kao i boračke kategorije.
- Vlada će preuzeti na sebe da se poveća obrt novca kroz niz mjera - rekao je Minić.
Pohvalio je i pilote koji su učestvovali u gašenju požara, ali i imali su medicinske letove.
Kaže, da postoji opstrukcija na nivou BiH.