

Dodik: Izlaskom na izbore spriječiti pokušaj devastacije Srpske

- SNSD što prije treba da u Narodnoj skupštini Republike Srpske predloži odluku da bude izabran vršilac dužnosti predsjednika Srpske do prijevremnih izbora - rekao je Dodik.
Odluka da se izađe na izbore jednoglasno je donijeta.
Izlazeći na izbore i odlukom ko će biti predsjednik ide se ka cilju da se zatvori OHR i otjera Kristijan Šmit, istakao je Dodik.
Dodik je dodao da sve više prijatelja u svijetu razumije situaciju u kojoj se nalazi Republika Srpska.
Istakao je da se postavlja pitanje gdje bi danas Srpska bila da nije bilo SNSD-a.
- Pobjeda našeg kandidata na ovim izborima na godinu dana je odraz naše snage i ozbiljana priprema i to je jedan od razloga zbog kojeg moramo da razmišljamo da izađemo na izbore - dodao je Dodik.
Dodao je da je SNSD uvijek bila partija koja je imala ideju.
- Neće se nikada desiti da jedan pojedinac ovdje piše istoriju, nego će to uvijek pisati ova politička partija - istakao je Dodik.
SNSD će predložiti kandidata za prijevremene izbore kada to bude potrebno, odnosno nakon konsultacija s koalicionim partnerima.
— Milorad Dodik (@MiloradDodik) September 29, 2025
Danas će se SNSD prijaviti na izbore, ali i dalje mislim da nema razloga za tim izborima, osim trule volje stranca, političkog Sarajeva i opozicije, koja… pic.twitter.com/yu3wmlIIUo
On je predložio da se referendum održi isti dan kada i prijevremeni izbori.