latinica  ћирилица
03/10/2025 |  09:48 ⇒ 09:49 | Autor: SRNA

Mazalica: Glas na izborima treba da bude poruka Šmitu, Sudu i CIK-u BiH

Šef Kluba poslanika SNSD-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Srđan Mazalica poručio je građanima da bi njihov glas na prijevremenim izborima trebao predstavljati poruku onima koji su Srpsku doveli u sadašnju situaciju.
Srđan Mazalica - Foto: RTRS
Srđan MazalicaFoto: RTRS

- Vjerujem da će i građani donijeti najbolju odluku. Glas na izborima nosi težinu poruke koja treba biti upućena onima koji su nas doveli u ovu situaciju. To su Kristijan Šmit, Sud BiH i CIK BiH. Njima treba da vratimo tu poruku - naglasio je Mazalica.

On je pojasnio da je SNSD odlučio da izađe na prijevremene izbore za predsjednika Srpske zbog stabilnosti Republike, cjelokupne situacije, ali i zbog sprečavanja mogućih kriznih situacija.

Mazalica je naglasio da će SNSD uvijek težiti političkom odgovoru koji je institucionalan, te dodao da vjeruje da je donesena najbolja odluka kada je riječ o učešću na prijevremenim izborima za predsjednika Republike.

- Ovo je najbolja odluka za Republiku Srpsku, jer opozicija nije prihvatila ranije zaključke Narodne skupštine da izbori budu bojkotovani. Zato ćemo imati svog kandidata, a to je Siniša Karan - istakao je Mazalica podkastu Srne.

On je rekao da će za vršioca dužnosti predsjednika Republike biti predložena osoba koja je aktivna u politici i ima visoku funkciju u institucijama i stranci.

- Kada se objavi taj prijedlog, biće svima vrlo logičan - ocijenio je Mazalica.

On je naveo da je realno očekivati da naredne sedmice bude upućen taj prijedlog, koji treba da bude dobro pripremljen i obrazložen.