latinica  ћирилица
03/10/2025 |  14:29 ⇒ 14:31 | Autor: RTRS

Posađeno drvo života ispred UKC-a (VIDEO)

Direktor Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske Vlado Đajić i štićenici Daun sindrom centra Banjaluka zajednički su posadili drvo života na zelenoj površini ispred UKC-a, kao poklon pacijentima najveće zdravstvene ustanove u Srpskoj.
Drvo života ispred UKC Republike Srpske (foto: facebook.com/drvladodjajic/screenshot) -
Drvo života ispred UKC Republike Srpske (foto: facebook.com/drvladodjajic/screenshot)

Đajić je zahvalio štićenicima Daun sindrom centra koji su danas posjetili ovu zdravstvenu ustanovu sa poklonima, drvetom života i dvije slike koje su naslikala lica sa Daunovim sindromom.

- Drvetom života su simbolično podržali zdravstvene radnike u liječenju pacijenata. Istovremeno su poželjeli dug život i dobro zdravlje našim pacijentima - rekao je Đajić novinarima.

Direktor Daun sindrom centra Banjaluka Zoran Јelić rekao je novinarima da su osobe sa Daunovim sindromom zahvaljujući Vladi Đajiću postale vidljive i društveno korisne.