latinica  ћирилица
13/10/2025 |  08:39 ⇒ 10:42 | Autor: RTRS

Radnici banjalučkih vrtića od sutra u generalnom štrajku

Zaposleni iz Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Banjaluka od sutra stupaju u generalni štrajk, jer zahtjevi Sindikalne organizacije u ovoj ustanovi nisu ispunjeni.
Štrajk u vrtićima - Foto: RTRS
Štrajk u vrtićimaFoto: RTRS

- Banjalučki vrtići će raditi prema Aktu o procesu minimuma rada, a to znači da će vrtići raditi od 6.30 – 12.00 časova. Tačno u 12.00 časova roditelji su dužni da preuzmu svoju djecu iz vrtića - navedeno u saopštenju Saveza sindikata Republike Srpske.

Iz Saveza navode da radnici banjalučkih vrtića pozivaju roditelje i javnost na razumijevanje, podršku i strpljenje, jer njihova borba je kako kažu, borba svakog poštenog radnika, koji se može naći u sličnoj ili istoj situaciji.

Podsjećamo, zaposleni u Centru su sredinom juna održali mirne proteste na Trgu Krajine, te štrajk upozorenja u julu i septembru, zahtijevajući povećanje plata za 20 odsto za sve zaposlene u Centru i saglasnost za izmjene i dopune Pravilnika o upisu djece zaposlenih.

U okviru Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Banjaluka nalaze se 33 objekta.