latinica  ћирилица
18/10/2025 |  14:41 ⇒ 14:50 | Autor: RTRS

Karan: Danas jačamo državotvornost Republike Srpske (VIDEO)

Ministar za naučnotehnološki razvoj i visoko obrazovanje Republike Srpske Siniša Karan rekao je na posebnoj sjednici Narodne skupštine da je pred poslanicima danas jedno od najvažnijih pravno-političkih pitanja, a to je pitanje šefa države.
Siniša Karan - Foto: RTRS
Siniša KaranFoto: RTRS

- Izdvojio bih elemente zbog kojih niko ne može drugačije misliti, ni vladajući ni opozicija. Nesretni Šmit je do te mjere neobjašnjiv teoriji i praksi da nije ponovljen ovakav slučaj još od vremena aposlutnih monarhija - rekao je Karan na posebnoj sjednici Narodne skupštine o izboru vršioca dužnosti predsjednika Republike Srpske.

Karan je naglasio da su "udarali 30 godina na nadležnsoti Republike Srpske, a da su sada po prvi put udarili na instituciju državne vlasti".

- Oni su to uradili jer su htjeli da imamo nesuverenu vlast. Predsjednik koordiniše i druge vlasti. Bez predsjednika nema skupštine ni vlade - poručio je Karan.

Karan je istakao da je obaveza Narodne skupštine da zadrži ustavni poredak, puni legimitmet i neprekidnost državne vlasti.

- Sve ovo proisteklo je iz neprava. Ovom sjednicom jačamo državnotvornost Republike Srpske i odupiremo se svima koji imaju namjere kao Šmit - zaključio je Karan.