latinica  ћирилица
23/10/2025 |  15:41 ⇒ 15:42 | Autor: SRNA

Đokić: Posebna sjednica o stanju u Elektroprivredi mogla bi da bude za najkasnije 15 dana

Posebna, tematska sjednica Vlade Republike Srpske o stanju u Elektroprivredni Republike Srpske mogla bi da bude održana najkasnije za 15 dana, izjavio je danas ministar energetike i rudarstva Petar Đokić.
Petar Đokić - Foto: RTRS
Petar ĐokićFoto: RTRS

Na pitanje premijera Save Minića kada bi konačno mogla da bude održana tematska sjednica Vlade o stanju u Elektroprivredi da bi se napravila analiza, Đokić je rekao da je pripremljen osnovni materijal ali je neophodno tražiti da sva preduzeća iz sistema Elektroprivrede pojedinačno dostave svoje planove.

Đokić je rekao da im je za to dao rok od narednih deset dana, a zahtjev je uputio juče.

Ukoliko prijedlozi planova dođu u narednih deset dana, Đokić je naveo da bi sjednica mogla da se zakaže najkasnije za 15 dana od danas.

- Mi smo spremni da od danas, najkasnije za 15 dana, održimo posebnu sjednicu - rekao je Đokić na današnjoj sjednici Vlade u Brodu.

Ako iz nekog razloga preduzeća ne pošalju planove, Minić je zatražio da o tome bude obaviješten.

- Ko god ne ispoštuje taj rok od deset dana ova Vlada, ukoliko odlučuje o njemu, smijeniće ga iste sekunde - naglasio je premijer Minić.