ERS: Pripremamo krivičnu prijavu protiv Uprave RiTE Ugljevik zbog ugrožavanja energetske bezbjednosti

- Želimo da naglasimo da je način trošenja sredstava isključivo u nadležnosti Uprave RiTE Ugljevika i možemo da potvrdimo da su prihodi RiTE Ugljevika u odnosu na prije sedam godina povećani 100 odsto i da će svakako biti zanimljivo i javnosti kako se raspolagalo tim novcem - naveli su u saopštenju.
U vjeri da proizvodnja uglja i električne energije u RiTE Ugljevik doprinosi i radnicima i majevičkom i semberskom kraju, ali i cijeloj Republiici Srpskoj moramo zajedno naći novu energiju koja će RiTE Ugljevik izvući iz ove situacije, naveli su iz Elektroprivrede.
- Treba biti dimenzionisan u svakom pogledu da biste obavljali funkciju direktora RiTE Ugljevik koja je veoma složena i odgovorna. Mislimo da se Diko Cvijetinović umorio na toj poziciji - naglasili su u saopštenju.
Podsjećamo, direktor RiTE Ugljevik Diko Cvijetinović za stanje u RiTE Ugljevik optužio je generalnog direktora Elektroprivrede Luku Petrovića.
