latinica  ћирилица
14/11/2025 |  13:49 ⇒ 14:05 | Autor: SRNA

Stabilizovano stanje u Olimpijskom centru "Јahorina"

Ministar trgovine i turizma Republike Srpske Denis Šulić izjavio je da je stanje u Olimpijskom centru "Јahorina" stabilizovano, podsjetivši da je Vlada Republike Srpske preuzela dug Olimpijskog centra prema komercijalnim bankama.
Јahorina - Foto: RTRS
ЈahorinaFoto: RTRS

- To smo uradili da bismo oslobodili Olimpijski centar nagomilanih kreditnih obaveza, da bi se mogao posvetiti onome što treba da radi – pripremiti se i za zimsku i za ljetnu turističku sezonu - izjavio je Šulić nakon operativnog sastanka o pripremi za predstojeću sezonu.

Šulić je izrazio zadovoljstvo puno boljom komunikacijom na olimpijskoj planini Јahorini - rukovodstva Olimpijskog centra, hotelijera, ali i svih onih koji su uključeni u obezbjeđivanje dobre i uspješne zimske sezone.

Prema njegovim riječima, najave su dobre, hotelijeri navode da postoji velika zainteresovanost za rezervacije i aranžmane na olimpijskoj ljepotici.

- Siguran sam da ćemo u ovoj sezoni zabilježiti i dobar rast broja dolazaka kako stranih, tako i domaćih turista - istakao je Šulić i dodao da će uslijediti nastavak razvoja kako skijališta na Јahorini, tako i Igrišta.

On je naveo da su za skijalište Igrišta rađene dodatne kampanje, kako bi dobilo skijaše.

Predsjednik Nadzornog odbora Olimpijskog centra "Јahorina" Nedeljko Elek istakao je da je poslovanje Olimpijskog centra stabilizovano, kao i da su isplaćene sve plate radnicima.

On je naglasio da su novom sistematizacijom u Olimpijskom centru podignute plate radnicima, te dodao da je trenutna prosječna plata u ovoj firmi 2.450 KM, što je iznad prosjeka.

- Mnogi će to da kritikuju, ali nama je najvažnije da su radnici Olimpijskog centra zadovoljni, kao i da su uslugom zadovoljni korisnici ove destinacije - rekao je Elek novinarima.