15/11/2025 | 10:48 ⇒ 11:00 | Autor: SRNA
Selak: Cilj efikasniji i odgovorniji pravosudni sistem
Ministar pravde Goran Selak saopštio je da je od preuzimanja dužnosti 9. septembra intenzivno radio na sveobuhvatnom sagledavanju stanja u pravosudnim i drugim institucijama iz nadležnosti Ministarstva i poručio da će tražiti rad, red, disciplinu i odgovornost u svakom segmentu.

Goran SelakFoto: Ustupljena fotografija
Selak je naveo da je u proteklih 67 dana obišao 35 institucija, gdje je razgovarao sa rukovodstvima i zaposlenima kako bi se detaljno upoznao sa njihovim radom, funkcionisanjem i izazovima u sistemu.
- Uskoro ću obaviti i preostale posjete – još 20 institucija. Samo tako možemo zajednički unaprijediti rad čitavog sistema - poručio je Selak.
On je istakao da je osnovni cilj da građani Republike Srpske budu zadovoljni, a da pravosudni sistem funkcioniše "čestito, efikasno i u interesu Republike Srpske".
- Tražiću rad, red, disciplinu i odgovornost u svakom segmentu. Јačamo pravdu. Јačamo Republiku Srpsku - zaključio je Selak.
