U Istočnom Sarajevu festival dokumentarnog filma "Vrijeme naših heroja" (VIDEO)

Među zvanicama bili su ruski ambasador u BiH Igor Kalabuhov i predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić.
Ambasador Rusije u BiH Igor Kalabuhov prisjetio se da su đaci u vrijeme kad je išao u školu pisali eseje o temi heroja našeg vremena.
- Vidimo da heroja ima i u našem vremenu, koji brane otadžbinu, mogućnost govora na svom jeziku i to je vrlo bitno za ljude iz Republike Srpske da se iz prve ruke upoznaju o događajima u zoni specijalne vojne operacije - naglasio je Kalabuhov i konstatovao da dokumentarni filmovi ostavljaju posebno jak utisak na ljude.
Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić rekao je da je dobro što će gledaoci u okviru festivala moći da vide dokumentarne filmove u kojima se vidi ruski ugao gledanja na aktuelne i istorijske događaje.
Stevandić je istakao da ruski i srpski narod imaju zajedničko sjećanje i pamćenje, te da ih ujedinjuje antifašizam i da u budućnosti neće dozvoliti reviziju istorije.
