Roditelj dječaka optuženog za navodno nasilje: Nismo protiv utvrđivanja činjenica, ali pritisci i prijetnje nisu rješenje

- Ovo je jako teška situacija za sve nas - i za roditelje jednog razreda, i za roditelje drugog razreda, i za školu koja je pod ogromnim pritiskom, kao i za lokalnu zajednicu - kaže Kostić.
Poručuje da niko od roditelja djece koja su prijavljena za navodno nasilje ne osporava potrebu da se utvrde činjenice o tome šta se dogodilo.
- Ono što mogu da kažem jeste da niko od nas, roditelja djece koja su prijavljena za nasilje, ni u jednom trenutku ne osporava potrebu da se utvrde činjenice o tome šta se dogodilo. Dajemo punu podršku i školi i institucijama – bilo da je u pitanju MUP ili Centar za socijalni rad – i prepuštamo da se utvrde stvarne činjenice. Podržaćemo svaku sankciju, bilo šta što se utvrdi kao tačno - rekao je Kostić.
Ističe da su ljuti zbog postupanja pojedinih roditelja djece koja su trpila nasilje.
- Ono zbog čega smo zaista ljuti, i drago mi je da je neko od medija omogućio da i mi kažemo svoje mišljenje o svemu ovome, jeste način postupanja pojedinih roditelja. Teško mi je, emotivan sam, ali nama je neprihvatljiv taj pristup. Razumijem ih u potpunosti i saosjećam se sa njihovom boli, ali da se preskaču institucije, da se preskače škola, i da se uzima pravda u svoje ruke – to nije u redu - poručuje Kostić.
Tvrdi da su se pojedini roditelji već obračunali sa djecom koja su optužena da su vršila nasilje.
- Imali ste primjer: radili ste intervju sa roditeljima iz tog razreda koji su par dana ranije na brutalan način pretukli dijete za koje oni smatraju da je vršilo nasilje, i oni onda sebi uzimaju za pravo da govore o nasilju. Oni nisu ti koji su pozvani da presuđuju. Zamolio bih MUP i organe da se o tome izjasne - kaže Kostić.
Poručuje da je neophodno da se priča o nasilju, te da je on prvi koji to podržava.
- Svi znaju da sam u ovoj školi aktivno uključen u rješavanje svih problema. Bio sam predsjednik Savjeta roditelja dva do tri mandata i podržavam da se problemi rješavaju - poručio je Kostić.
Ranije je objavljeno da je Kostić bio taj koji je obrisao snimke sa video nadzora škole a koji bi trebalo da posluže kao dokaz o vršenju nasilja. On ističe da se u javnosti plasiraju brojne neistine, te da se njegovoj djeci prijeti putem društvenih mreža.
- Ovo što je organizovano od strane pojedinih roditelja – pritisak na mene, moju porodicu, moje roditelje, prijatelje i kolege čija su djeca takođnj optužena – postaje nepodnošljivo. Mojoj djeci se javno prijeti preko društvenih mreža. To je strašno. Ljudi uzimaju za pravo da govore sve i svašta, pozivaju na lomljenje nogu i kostiju, a da ne znaju šta se zaista desilo. Ako se utvrdi da je bilo nečega, prvi ću ih kazniti. Ali ja tvrdim da moje dijete nije vršilo nasilje, i neka to utvrde institucije - poručuje Kostić.
Dodaje da je strahovit broj dezinformacija u javnosti.
- Širi se strahovit broj dezinformacija i više ne znamo kako da se nosimo sa tim. Tražićemo psihologa, a pozivam i MUP da nas zaštiti nekako ja ne znam kako. Ta priča o video-nadzoru je samo jedna u nizu netačnih tvrdnji koje se plasiraju. Svako ko se bavi video-nadzorom zna da ne postoji način da se neki zapis obriše, a da to ne ostavi trag. Pozivam MUP da reaguje po svim osnovama - naglasio je Kostić.
