Pucnjava na Univerzitetu Braun - dvoje ubijenih, devetoro ranjenih, policija traga za napadačem (VIDEO)

Žrtve oružanog napada u kampusu Univerziteta Braun u gradu Providens su studenti, rekla je predsjednik ovog univerziteta u američkoj državi Roud Ajlend Kristina Pakson.
- Naš fokus je trenutno na podršci porodicama dvoje studenata koji su danas izgubili živote, kao i devet studenata koji su u bolnici - rekla je Paksonova na konferenciji za novinare.
Od povrijeđenih, jedan je u stabilnom stanju, dok je šestoro u kritičnom, izjavio je portparol zdravstvenog centra Univerziteta Braun.
Policija grada Providens, američke savezne države Roud Ajlend, na društvenim mrežama je saopštila da je više ljudi pogođeno iz vatrenog oružja u blizini Univerziteta Braun, ali nije otkrila detalje.
Help find this Person of Interest.
— FBI (@FBI) December 14, 2025
If you have any information, please call 1-800-CALL-FBI (225-5324) or https://t.co/iL7sD5efWD. pic.twitter.com/AkFDVtOCmw
U najnovijem upozorenju, univerzitet je pozvao studente da ostanu u skloništima, zaključaju vrata i utišaju telefone, prenio je En-Bi-Si njuz.
- Zapamtite: bježite, ako ste na pogođenom mjestu, evakuišite se bezbjedno ako možete; sakrijte se, ako evakuacija nije moguća, sklonite se; borite se, kao posljednje sredstvo, preduzmite mjere da biste se zaštitili - navodi se u upozorenju.
Predsjednik SAD Donald Tramp naveo je da je obaviješten o pucnjavi, kao i da je FBI na licu mjesta.
- Obaviješten sam o pucnjavi koja se dogodila na Univerzitetu Braun u Roud Ajlendu. FBI je na licu mjesta. Osumnjičeni je u pritvoru. Bog blagoslovio žrtve i porodice žrtava - naveo je Tramp.
Guverner Roud Ajlenda Den Meki rekao je da njegova kancelarija prati incident na Univerzitetu Braun i da državna policija i državna agencija za upravljanje vanrednim situacijama koordiniraju sa organima reda.
Vidljivi tragovi zločina
Svjedoci govore da su na mjestu pucnjave vidljivi tragovi zločina.
- Šetala sam u ovom kraju kada sam videla policiju, sve više ih je dolazilo kao i vatrogasna vozila. Pitala sam prolaznike šta se desilo, bila sam zbunjena, rekli su mi da je napadač u bjekstvu. Nadam se da su svi studenti bezbjedno izašli, bila je to šokantna i konfuzna situacija - kaže Šresta Belidiga, svedok.
Јedna osoba je bila uhapšena, ali je kasnije puštena pošto je policija ustanovila da nije umiješana. Podaci policije pokazuju da je u posljednjih godinu dana u Sjedinjenim Državama bilo 500 masovnih pucnjava.
