19/12/2025 | 18:12 | Autor: TANЈUG
Od 1. februara naplaćivanje ulaza za Fontanu di Trevi i još pet rimskih znamenitosti
Grad Rim od 1. februara uvodi naplatu ulaznica za šest muzeja i lokaliteta koji su do sada bili besplatni za posjetioce, izjavio je gradonačelnik Rima Roberto Gualtijeri.

Rim - Fontana Di Trevi (Foto: EPA/FABIO FRUSTACI)
Kako je naveo na konferenciji za novinare, ulaz će se naplaćivati turistima za Fontanu di Trevi, i to samo za pristup prostoru ispred bazena, uz kartu od dva evra, kao i za Vilu Maksenciju, Napoleonov muzej, Muzej Karla Baraka, Muzej Pilotija i Muzej Kanonika, prenio je italijanski list Sole 24 Ore.
Gualtijeri je precizirao da će svi muzeji i lokaliteti u nadležnosti Grada Rima od 1. februara biti u potpunosti besplatni za stanovnike Rima i rimske metropolitanske oblasti.
Prema njegovim riječima, cilj ove mjere je bolja regulacija turističkih tokova i očuvanje kulturne baštine, uz istovremeno omogućavanje slobodnog pristupa kulturnim sadržajima lokalnom stanovništvu.

