s ljubavlju hrabrim srcima
latinica  ћирилица
25/12/2025 |  19:21 | Autor: Agencije

U regionu Emilija-Romanja u porastu nivo rijeka, crveni meteo alarm za područje Bolonje

U italijanskom regionu Emilija-Romanja zbog obilnih kiša u porastu je nivo rijeka Senio i Lamone, pa su vlasti za danas izdale crveni meteo alarm za područje oko Bolonje, Ferare i Ravene, prenose italijanski mediji.
Kritičan nivo rijeka u Italiji (Foto: EPA/TINO ROMANO) -
Kritičan nivo rijeka u Italiji (Foto: EPA/TINO ROMANO)

Na mnogim mjestima ove dvije rijeke su dostigle ili premašile kritični nivo, ali za sada nisu izazvale poplave, javila je agencija Ansa.

Vlasti mjesta Kastel Bolonjeze naložile su evakuaciju stanovnika duž rijeke Senio.

Nivo rijeke Lamone je takođe u porastu, pa su lokalne vlasti u Banjakavalu naredila evakuaciju naselja Vilanova i Glorije.

Za evakuisane stanovnike pripremljen je prihvatni punkt, a oni će biti smješteni i u lokalnim sportskim halama.

Odsjek za civilnu zaštitu regiona Emilija-Romanja konstantno prati situaciju, ali se očekuje da će padavine oslabiti, što će smanjiti pritisak na tokove rijeka, prenijela je Ansa.