Patrijarh Porfirije: U Banjaluci nas okupila dvostruka radost - rođenje Isusa Hrista, ali i rađanje Republike Srpske (VIDEO)

- U glavnom gradu Republike Srpske okupila nas je dvostruka radost, rođenje Isusa Hrista, ali i rađanje Republike Srpske koje obilježavamo po 34. put - rekao je patrijarh Porfirije.
On je podsjetio da slavimo i Svetog Stefana, pobjedu krsta ljubavlju Božijem.
- Sila naša u nemoći se pokazuje savršena, kada smo slabi, onda smo silni. U času kada su objavili smrtnu kaznu Svetom Stefanu, njemu se otvaraju nebesa i on zna da njegova žrtva nije uzaludna, i da zadnja riječ pripada uvijek živom Bogu. On nije bio očajan, već uvjeren da će pravda Božija na kraju trijumfovati. Prašta onima koji ga ubijaju i Hristosu Bogu upućuje riječi za svoje zlotvore: "Gospode oprosti im ne znaju šta čine. Ne uzmi im ovo za grijeh" - naglasio je patrijarh Porfirije.
Patrijarh ističe da kada danas gledamo u Svetog Stefana ne možemo da na pogledamo u sebe i ovaj grad.
- Znamo da je Banjaluka grad koji je mnogo trpio i zna šta je bol. Ali umije da ćuti i da se strpi do trenutka kada se opet uzdiže. Na ovom prostoru ljudi su uvijek gubili, ali nikada nisu gubili nadu. Zato se Banjaluka diže u vrhove, kao i svi oni koji u njoj žive - rekao je patrijarh Porfirije.
Tražimo radost o Bogu, imajmo mir s Bogom, naveo je patrijarh.
- Onda ćemo imati mir s Bogom. Neophodni smo jedni drugima, ako toga nismo svjesni danas kada se svijet lomi na mnogoe komade, onda nismo dostojni ljubavi Božije. Zato budimo jedno, jer jedan smo narod, jedna crkva, u duhu Isusovom - patrijarh Porfirije.

