9. januar dan republike srpske
latinica  ћирилица
09/01/2026 |  20:45 ⇒ 20:46 | Autor: SRNA

Goganović: Helezu smeta Republika Srpska jer je trajna, a on politički prolazan

Zamjenik ministra odbrane u Savjetu ministara Aleksandar Goganović izjavio je da su napadi ministra Zukana Heleza nastavak neodgovorne i zapaljive retorike iz Sarajeva, te da su snovi o ukidanju Republike Srpske političke iluzije.
Aleksandar Goganović - Foto: RTRS
Aleksandar GoganovićFoto: RTRS

Goganović je naglasio da je Republika Srpska trajna i ustavna kategorija, zagarantovana Dejtonskim mirovnim sporazumom, čiji su garanti najveće svjetske sile – Sjedinjene Američke Države, Ruska Federacija i najmoćnije evropske države.

- Helez i slični njemu su prolazni političari, ali Republika Srpska ostaje trajna i vječna kategorija, to dugujemo našim najboljim srpskim sinovima koji su svoje živote ugradili u temelje Republike Srpske - poručio je Goganović za Srnu.

Reagujući na Helezov stav da je došlo vrijeme da započne ozbiljna rasprava o ukidanju entiteta u BiH, Goganović je upozorio da osporavanje Republike Srpske predstavlja direktan udar na Dejtonski sporazum i mir u BiH.