Mrkonjić Grad: Zanimljiv kolažni program za Svetosavsku akademiju (FOTO)

Zanimljiv kolažni program pripremili su članovi školskih sekcija osnovnih i srednjih škola.
Priča o Svetom Savi se priča već osam vjekova i ona nastavlja da živi, jer govori o životu koji je predodređen za vječnost i slavu.
- Sam program koji su učenici za večeras priremili i radili na njegovoj pripremi počinje od samog mjeseca septembra, sa našim godišnjim planom i programom za ovu školsku godinu, kako bi na vrijeme odradili samu selekciju - istakla je Milijana Protić, direktorka OŠ "Ivan Goran Kovačić".

Dragan Vođević, načelnik opštine Mrkonjić Grad, kaže da je Sveti Sava jedna od najznačajnijih osoba u srpskoj istoriji.
- Lik i djelo Svetog Save izučava se već 800 godina, od kada postoji. Јoš nismo sve izučili šta je on uspio u životu da napravi. Zaista to je jedan od najznačajnihih likova u našoj istoriji. I naša djeca trebaju da nauče sve što se može naučiti - rekao je Vođević.
