latinica  ћирилица
23/01/2026 |  09:09 ⇒ 09:39 | Autor: RTRS

Dva lica lišena slobode u Bratuncu zbog sumnje na razbojništvo

Policijski službenici Policijske stanice Bratunac lišili su slobode dva lica sa područja ove opštine, koja se sumnjiče da su fizički napala i opljačkala četiri državljanina Palestine.
PU Zvornik - Foto: RTRS
PU ZvornikFoto: RTRS

Dva lica sa područja opštine Bratunac lišena su slobode zbog sumnje da su počinila krivično djelo razbojništva, saopšteno je iz Policijske uprave Zvornik.

Kako je navedeno, policijski službenici Policijske stanice Bratunac su uhapsili lica inicijala S.B. i R.M, koja se sumnjiče da su istog dana, na području ove opštine, zaustavila i fizički napala četiri lica afroazijskog porijekla, državljane Palestine, te im otuđila određenu količinu novca.

Oštećena lica su se nakon napada javila u Dom zdravlja Bratunac radi ukazivanja ljekarske pomoći.

Na osnovu naredbe sudije za prethodni postupak Osnovnog suda u Srebrenici, a uz saglasnost postupajućeg tužioca, izvršen je pretres osumnjičenih, prilikom kojeg su pronađeni predmeti koji se mogu dovesti u vezu sa izvršenjem ovog krivičnog djela.

Nakon hapšenja, lica su alkotestirana, a kod lica S.B. utvrđeno je prisustvo alkohola u organizmu u količini od 1,90 g/kg. Tom prilikom, S.B. je dobrovoljno predao jedan PVC paketić sa sadržajem bijele praškaste materije, koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu spid, bruto mase jedan gram.

O slučaju je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva u Bijeljini, a rad na dokumentovanju krivičnog djela je u toku.