Muzej Luvr zatvoren po četvrti put od početka štrajka dijela osoblja

Najposjećeniji muzej na svijetu održao je nekoliko rundi pregovora sa Ministarsvom kulture i upravom muzeja, ali rješenje se ne nazire, prenosi "Figaro".
Na generalnoj skupštini, najmanje 300 zaposlenih jutros je glasalo za nastavak štrajka, pokrenutog 15. decembra da bi se ukazalo na nedostatak osoblja i razlike u platama u odnosu na druge zaposlene u Ministarstvu kulture, saopštili su sindikati CGT i CFDT.
- Ono što nam treba jeste politička volja da se te razlike u platama nadoknade bez odlaganja - izjavio je Kristijan Galani, predstavnik sindikata CGT koji zastupa zaposlene u muzeju Louvr.
On je dodao da želi da shvati ozbiljno ministarku kulture Rašidu Dati, koja je ocijenila zahtjeve štrajkača kao "legitimne".
- Ako su naši zahtjevi legitimni, ona mora da se pozabavi njima prije nego što napusti Ministarstvo da bi se kandidovala za gradonačelnicu Pariza - rekao je on.
Prema riječima Valeri Bo iz CFDT, uprava Luvra je juče dostavila "prvu verziju" prijedloga o radnim uslovima, koji su zaposleni ocijenili kao "nedovoljnu".
Od početka štrajka, muzej je bio primoran da tri puta potpuno zatvori vrata, i isto toliko puta je bio djelimično otvoren.
Sredinom januara, Luvr je procijenio da gubitak prihoda povezan sa štrajkom iznosi najmanje milion evra.
