latinica  ћирилица
27/01/2026 |  11:27 | Autor: RTS

Odložen Јokićev povratak na parket, MVP trofej sve dalji

Denver nagetsi objavili su na društvenim mrežama da najbolji košarkaš svijeta Nikola Јokić neće biti u sastavu ni za duel sa Detroit pistonsima, što ga dodatno udaljava od MVP nagrade.
Nikola Јokić (foto: EPA/ERIK S. LESSER) -
Nikola Јokić (foto: EPA/ERIK S. LESSER)

Prema najnovijem izvještaju o povredama, Јokić će propustiti njegov 15. uzastopni meč zbog hiperekstenzije lijevog koljena.

Ova odluka donijeta je tačno četiri nedjelje nakon što je klub prvi put objavio informaciju o povredi, kada je najavljena reevaluacija poslije mjesec dana i mogući povratak krajem januara.

Međutim, i poslije gotovo čitavog mjeseca pauze nema jasnih naznaka kada bi srpski centar mogao da se vrati na teren.

Prije povrede, Јokić je bio u najboljoj formi od dolaska u ligu.

U 32 odigrana meča bilježio je prosjek od 29,6 poena, 12,2 skoka i 11,0 asistencija, uz šut iz igre od 60,5 odsto i 43,5 odsto za tri poena, što ga je postavilo za glavnog kandidata u trci za MVP priznanje.

Ipak, zbog dužeg odsustva, Јokić je blizu da izgubi pravo učešća u izboru za nagrade na kraju sezone. Prema pravilima, igrač može da propusti najviše 17 utakmica u sezoni da bi ostao u konkurenciji za MVP, a Јokić je već na samo tri meča od tog limita.

Ako se ne vrati do kraja januara, njegove šanse za četvrtu MVP titulu biće praktično ugašene.

Ipak, u Denveru je prioritet dugoročno zdravlje najboljeg igrača, a ne individualna priznanja. Nagetsi će protiv Detroita vjerovatno moći da računaju na Јonasa Valančjunasa, DŽamala Mareja i Pejtona Votsona, što bi moglo da im da šansu da iznenade vodeći tim Istočne konferencije.

Za sada povratak Јokića na parket ostaje enigma.