Kojić: Nesposobni Konaković izvrće istorijske činjenice

- Igranje na tu kartu je izvrtanje istorijskih činjenica, što još jednom potvrđuje njegovu srbofobiju - rekao je Kojić nakon najave Konakovića da će uputiti protestnu notu Izraelu, jer su izraelski zvaničnici primili vršioca dužnosti predsjednika Republike Srpske Anu Trišić Babić i predsjednika SNSD-a Milorada Dodika koji su, kako tvrdi, "sljedbenici fašističke politike" i "veličaju ratne zločince tokom Holokausta".
Kada bi Konaković rekao sa kojim se zvaničnicima sastao u toku svog mandata, kaže Kojić, onda bi on bio ministar koji predstavlja "banana državu", što BiH i jeste i koju Bošnjaci svojom željom za unitarizaciju žele da naprave.
- Milorad Dodik i rukovodstvo Republike Srpske vode ispravnu diplomatsku politiku, pa bi možda Konaković, umjesto ovih floskula, mogao nešto i da nauči - zaključio je Kojić.
