latinica  ћирилица
24/02/2026 |  11:06 ⇒ 11:10 | Autor: SRNA

Peskov: Nisu dogovoreni datumi za novi krug pregovora o Ukrajini

Portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekao je da još ne može da navede tačne datume za novi krug pregovora o Ukrajini, jer oni još nisu dogovoreni.
Dmitrij Peskov (foto: EPA/RAMIL SITDIKOV) -
Dmitrij Peskov (foto: EPA/RAMIL SITDIKOV)

Peskov je naveo da se Kremlj nada da će se proces pregovora o Ukrajini nastaviti i obavijestiće o lokaciji i vremenu sastanka kada se postigne razumijevanje između strana u tom smislu.

- Specijalna vojna operacija se nastavlja. Istovremeno, Rusija ostaje otvorena za postizanje svojih ciljeva političkim i diplomatskim sredstvima, a rad u tom pravcu se, takođe, nastavlja - istakao je Peskov.

On je naglasio da Rusija nastavlja napore da riješi situaciju u Ukrajini mirnim putem.

Peskov je poručio da je stav Rusije o situaciji u Ukrajini jasan i dosljedan i da sada sve zavisi od postupaka Kijeva.

Specijalna vojna operacija pretvorila se u sukob Rusije i Zapada 

Specijalna vojna operacija pretvorila se u sukob velikih razmjera između Rusije i Zapada, istakao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

- Specijalna vojna operacija se, nakon direktne intervencije zapadnoevropskih zemalja i SAD u tom sukobu, de fakto pretvorila u mnogo veći sukob između Rusije i zemalja Zapada, koje su težile i još teže cilju da slome našu zemlju - rekao je Peskov novinarima.

Peskov je odbio da komentariše izvještaje o navodnim razgovorima Rusije i SAD u Ženevi o kontroli nuklearnog oružja.