Dakić o obilježavanju 1. marta: Odveli su BiH na put bez povratka sa hiljadama poginulih i ranjenih

Dakić smatra da je za srpski narod 1. mart simbol političkog preglasavanja i nametanja volje dva naroda nad jednim konstitutivnim narodom. Tog dana su tadašnji politički predstavnici muslimana i Hrvata svjesno odlučili da, ignorišući jasnu volju srpskog naroda, jednostrano usmjere BiH bez saglasnosti svih.
- Takav čin nije bio izraz demokratije, već demonstracija principa većine nad ravnopravnošću konstitutivnih naroda. Svojom odlukom odveli su BiH na put bez povratka sa katastofalnim posljedicama. Taj put bez povratka je rezultirao na desetine hiljada poginulih, više od tog broja ranjenih, trajnih invalida, raseljenih, rasturene porodice i uništene domove, a da ne pričamo o ekonomiji i privredi - poručio je Dakić u izjavi za portal provjereno.info.
Ponovio je stav da zajednički praznik ne može biti datum koji je duboko podijelio zemlju i koji je označio početak političkog razlaza, nepovjerenja i tragičnih posljedica.
