06/03/2026 | 13:37 ⇒ 13:38 | Autor: SRNA
Čović: Evropski zakoni moraju imati prioritet
Zamjenik predsjedavajućeg Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH Dragan Čović rekao je na današnjoj sjednici da zakonski prijedlozi sa oznakom EU trebaju biti prioritet, a na zahtjev delegata hrvatskog naroda data je pauza od 30 minuta.

Dragan ČovićFoto: RTRS
Čović je istakao da treba spustiti tenzije i da tačke predložene za dopunu dnevnog reda još u januaru kada je sjednica i započeta, budu iza zakonskih prijedloga koji imaju oznaku usklađenosti sa zakonima EU.
- Pozivam kolege koji su tada predlagali dopunu dnevnog reda, da to ne čine na način da njihovi prijedlozi budu ispred evropskih rješenja. U suprotnom, neka svako snosi svoju odgovornost - rekao je Čović na početku zasjedanja, a prije glasanja o dnevnom redu.
Šef Kluba delegata hrvatskog naroda Marina Pendeš rekla je da je cilj samo zaštiti interes hrvtskog naroda.
