Dodik: Čestitke doktorici Petković Dabić za medicinska istraživanja, to je uspjeh za cijelu Srpsku

- S izuzetnim zadovoljstvom čestitam doktorki Јeleni Petković Dabić na osvajanju prestižne nagrade International Medis Awards za medicinska istraživanja. Njen uspjeh nije veliki samo za nju i Univerzitetski klinički centar, već za cijelu Republiku Srpsku - naveo je Dodik na Iksu.
Prema njegovim riječima, imati takve stručnjake i ljude u svom društvu je neprocjenjivo.
- Zato ovakvi uspjesi naših ljudi nikada ne treba da prođu nezapaženo - rekao je Dodik.
S izuzetnim zadovoljstvom čestitam doktorki Јeleni Petković Dabić na osvajanju prestižne nagrade International Medis Awards za medicinska istraživanja.
— Milorad Dodik (@MiloradDodik) March 13, 2026
Njen uspjeh nije veliki samo za nju i Univerzitetski klinički centar, već za cijelu Republiku Srpsku.
Imati takve stručnjake i ljude u… pic.twitter.com/vPNT77U97V
U Ljubljani je juče održana dodjela međunarodne nagrade Medis, a prva nagrada za medicinska istraživanja, među 18 Finalista, pripala je doktorki Јeleni Petković Dabić iz Banjaluke.
Ona je bila nominovana u oblasti dermatologije, nakon što je stručna komisija pregledala čak 243 naučno-istraživačka rada pristigla iz 11 zemalja.
Od njih je 196 ispunilo kriterijume prihvatljivosti, a zatim je odabrano 18 finalista.
Ovu prestižnu međunarodnu nagradu u javnosti često nazivaju i medicinskim Oskarom.
