Minić, Ostojić i Đurđević Stamenkovski posjetili majku-heroja Milju Zečević (FOTO)

Oni su Milji Zečević uručili priznanje "Milunka Savić".
Minić je istakao da su pred Miljom Zečević sve riječi suvišne i da je zbog nje i svih majki koje su dale sinove u temelje Republike Srpske obaveza pamtiti i čuvati preskupo plaćenu slobodu i mir.
Stamenkovski je pojasnila da Srbija i Republika Srpska nisu zaboravili žrtvu Milje Zečević i da je ovo odlikovanje ustanovilo ministarstvo sa namjerom da nagradi i obilježi svjedočanstva žena, hrabrih majki i sestara koje su ostavile veliki pečat u srpskoj istoriji.
Stamenkovski je rekla da je Milja Zečević simbol srpske majke koja je radila, podizala djecu, čuvala kuću, a onda dočekala da sve ono u što je vjerovala strada pred njenim očima uz podršku njenih komšija, koje je mnogo puta ranije ugostila.
Zečeviće su, sa još 42 Srba iz Sijekovca, pobili pripadnici regularne Vojske Hrvatske i paravojnih hrvatsko-muslimanskih jedinica, prije zvaničnog početka rata u BiH.
Pred ovom ženom sve riječi su suvišne.
— Savo Minić (@minic_savo) March 26, 2026
Priča Milje Zečević, hrabre majke i supruge, koja je na kućnom pragu izgubila supruga Јovana i sinove Vasu, Milana i Petra, nosi bol od koje čovjek zanijemi.
Zbog Milje i svih majki koje su dale svoje sinove u temelje Republike Srpske, imamo… pic.twitter.com/kkJERDNLQ2

Ostojić je rekao je da je iz Sijekovca sve počelo, nakon čega je uslijedio građanski rat.
- Iz ovog rata srpski narod je izašao na način da je sačuvao slobodu i Republiku Srpsku - istakao je Ostojić.
On je rekao da su u Sijekovcu žrtve srpski civili, od djece do staraca, a agresori Hrvati i Muslimani, ističući da se iz ovih događaja može zaključuti ko je kriv za početak rata i sve ono što se desilo na prostoru BiH.
Okupacaija Broda počela je 26. marta 1992. godine. Za osam mjeseci okupacije u Brodu je bilo 10 logora za Srbe, kroz koje je torturu prošlo 2.000 lica, a ubijeno 226.

