latinica  ћирилица
26/03/2026 |  17:32 ⇒ 18:05 | Autor: RTRS

Mladi, pametni, posvećeni - upoznajte Milicu Kosić iz Banjaluke (VIDEO)

Milica Kosić iz Banjaluke 2024. godine diplomirala je na Studijskom programu Hemija - opšti smjer. Prosječna ocjena 9.83. Ostala je na svom matičnom fakultetu - Prirodno matematičkom. Upisala je postdiplomski studij i trenutna prosječna ocjena je 10. Kada je upisala prvi ciklus studija, na prvoj godini je bio maksimalan broj stdenata.
Milica Kosić - Foto: RTRS
Milica KosićFoto: RTRS

Milica je i u osnovnoj školi i u Gimnaziji bila odličan đak, svim predmetima je posvećivala jednaku pažnju, ali hemija je ipak prevladala.

Kao i veliki broj mladih ljudi i naša sagovornica se dvoumila da li studirati u inostranstvu ili ostati kod kuće.

Uvjereni smo da profesori Prirodno-matematičkog fakulteta Milicu žele da zadrže na fakultetu. Kroz godine, Milicu vide na svom mjestu, jer se radi o izuzetno posvećenoj mladoj naučnici.

Budućim studentima Milica poručuje da upišu fakultet koji žele. Uz, kako kaže, malo truda i podrške, uspjeh neće izostati, jer je UNIBL mjesto gdje se sve može ostvariti.

Opširnije u prilogu: