27/03/2026 | 15:55 ⇒ 16:42 | Autor: RTRS
Puhovac: Nastojali smo da obuzdamo cijene i uspjeli smo (VIDEO)
Odluka o kontroli marže krenula je u subotu i od 55 inspekcijskih nadzora koji su obavljeni, 32 je bilo u prekršaju, rekao je nakon sjednice Vlade Republike Srpske Ned Puhovac, ministar trgovine i turizma Republike Srpske.

Ned PuhovacFoto: RTRS
- Nastavićemo da vršimo inspekcijske nadzore i da koliko toliko tu situaciju zaustavimo. Da ne dozvolimo da neko u takvoj situaciji profitira - kazao je Puhovac.
Dodaje da gradska inspekcija nije pronašla prekršaj ni u jednoj trgovini.
- Razgovarao sam sa gradskim inspektorom da pokušamo pronaći način kako ćemo to riješiti. Nezadovoljan je njihovim radom - priča Puhovac.
Dodaje da je mu je gradski inspektor rekao da će ići u ponovnu kontrolu tih trgovina koji su imali pozitivne rezultate.
- Učinićemo sve da to obuzdamo međutim situacija je takva da cijene i dalje idu gore. Nastojali smo da ih obuzdamo, i obuzdali smo ih - poručio je Puhovac.
