latinica  ћирилица
04/04/2026 |  14:36 ⇒ 15:10 | Autor: RTRS

Finale Kupa BiH u košarci u kolicima: Vrbas ostao bez trofeja

Košarkaški klub invalida Vrbas nije uspio da odbrani pehar u Kupu BiH. U finalu odigranom u Sanskom Mostu trofej je pripao Una Sani iz Bihaća dobivši meč sa 92:78 (16:19,21:19,28:18,27:22).
Finale Kupa BiH u košarci u kolicima - Foto: RTRS
Finale Kupa BiH u košarci u kolicimaFoto: RTRS

Sve do sredine treće četvrtine vodila se neizvjesna utakmica. Banjalučani su najveći dio proveli u vođstvu, a onda je uslijedio potpuni pad.

To je rival iskoristio i zahvaljujući najviše raspoloženom Rami Rekanoviću koji je dao 53 poena na kraju stigao do trofeja, i to poslije 21 godine čekanja. Osim njega istakao se i Dino Dizdarić sa 18 poena. Kod KKI Vrbas najefikasniji bio je Vlado Švraka sa 39 poena, dok je Bojan Brkić postigao 18 poena.

Banjalučani se sada okreću polufinalu NLB lige kojeg igraju 19. aprila u Banjaluci protiv ekipe KK OSI Paramont iz Podgorice.