latinica  ћирилица
08/04/2026 |  09:18 | Autor: SRNA

Medvedev: Pobjeda zdravog razuma

Zdrav razum je pobijedio u sukobu između SAD i Irana, uprkos najavi iz Bijele kuće o uništenju iranske civilizacije, saopštio je zamjenik predsjednika Savjeta bezbjednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Dmitrij Medvedev (Foto: EPA/VYACHESLAV PROKOFYEV) -
Dmitrij Medvedev (Foto: EPA/VYACHESLAV PROKOFYEV)

- Sukob između SAD i Irana je pauziran. Kao što se i očekivalo, obje strane su proglasile pobjedu. Pa ko je pobijedio? Prije svega, zdrav razum, a vjeru u njega ozbiljno su potkopala saopštenja iz Bijele kuće o uništenju iranske civilizacije u jednom danu - napisao je Medvedev na "Telegramu".

On je ocijenio da je za Iran uspjeh to što je predsjednik SAD Donald Tramp pristao da razgovara o planu u 10 tačaka i da je Vašingtonu u interesu da se održi krhki prekid vatre sa Teheranom.

- Istovremeno, Izrael nije riješio svoje probleme na Bliskom istoku i ne treba mu primirje između SAD i Irana - naveo je Medvedev.

On je rekao da neće biti jeftine nafte nakon dešavanja na Bliskom istoku i da će Evropa morati još dugo da živi u ekonomskom režimu štednje.