De Gol: Apsurdne tvrdnje da će Moskva napasti ostatak Evrope

- Rusija ne želi rat - nikada ga nije željela niti namjerava da napadne Francusku ili bilo koju drugu evropsku zemlju. To su apsurdne procjene koje iznose politikolozi u Evropi - rekao je De Gol za TASS.
De Gol, koji je predsjednik Fondacije za mir i prijateljstvo među narodima, naglasio je da Rusiji ne trebaju teritorije, nego da Moskva želi balans u novom multipolarnom svijetu i u svojim odnosima sa Evropom.
Prema njegovim riječima, nije moguće postaviti temelje države niti postići napredak nacije bez sposobnosti da se sluša, kao ni pokušajima da se negira tuđi identitet i neuspjehom održavanja dijaloga sa raznolikim zajednicama unutar zemlje.
De Gol je dodao da je došlo vrijeme da Francuska sasluša one koji se zalažu za dijalog i saradnju sa Rusijom.
