Umjesto da vrati Mahmuljina iz Turske, pravosuđe BiH dozvoljava njegovo veličanje (VIDEO)

Umjesto da vrati Mahmuljina iz Turske, bh. pravosuđe dozvoljava njegovo veličanje. Istovremeno, Srbima po principu prijekog suda izriču zatvorske kazne za tri prsta i fotografije Ratka Mladića i Radovana Karadžića. To je dokaz dvostrukih aršina i uvreda za Srbe - poruka je iz Republike Srpske.
Bez imalo obzira prema srpskim žrtvama na Ozrenu, Vozuđi, godišnjica osnivanja tzv. Armije BiH u Tuzli najavljuje se plakatom na kome bjegunac od pravde Sakib Mahmunjin i ratni vođa Alija Izetbegović postrajavaju sedmu Muslimansku brigadu, u kojoj su ratovali mudžahedini, odgovorni za stravične zločine nad Srbima ali i Hrvatima.
- Sakib Mahmuljin je presuđeni ratni zločinac i ne može se nekažnjeno veličati. Taj čovjek nije odgovarao za bezazlena krivična djela nego za djela mudžahedina koji su upravo postrojeni na tom plakatu. Veličati njega znači veličati mudžahedine. I Alija Izetbegović je osuđen za ratne zločine 1946. zbog rada u okviru nacističkog podmlatka Mladi muslimani - rekao je stručnjak za bezbjednost DŽevad Galijašević.
Bh. pravosuđe ćuti, aktivira se samo kada Srbin podigne sliku Ratka Mladića i Radovana Karadžića. Ne znoje se mnogo da vrate Mahmuljina iz Turske i smjeste ga u zatvor. I međunarodni tutori BiH tihuju, odobravajući tako javno veličanje ratnih bošnjačkih zločinaca.
- Sramno je da je Vojin Pavlović dobije tri i po godine zatvora što je čestitao rođendan Ratku Mladiću, a s druge strane imamo činjenicu da na plakate ide Sakib Mahmuljin kome je taj isti Sud i Tužilaštvo omogućio da pobjegne u Tursku. Imamo informacije da se nalazi u Izmiru u vikendici Bakira Izetbegovića. Pozivamo Sud i Tužilaštvo da reaguju - rekao je Branimir Kojić, predsjednik Organizacije porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila Republike Srpske.
Trebalo bi zamisliti kako bi reagovali iz političkog Sarajeva kada bi Hrvati za obilježavanje godišnjice formiranja HVO iskoristili lik generala Slobodana Praljka ili ako se u Republici Srpskoj samo pomene da je general Ratko Mladić bio komandant VRS. Pljuštale bi krivične prijave, a Sud BiH bi brzo reagovao zatirući pravo Srbima da se sjećaju i pamte.
- Sve ono što nije dozvoljeno nama, s druge strane drugima je, izgleda, dozvoljeno. Vidio sam to, čovjek koji postrojava brigadu koja je okupljala mudžahedine domaće i strane, koji Srbima sjeku glave po Ozrenu i sada imamo njegovu sliku u okviru najave obilježanja tzv. ARBiH. To je ogorčenje ne samo žrtava nego za sve nas koji živimo u Republici Srpskoj. Sigurno ćemo u narednom periodu preduzeti adekvatne korake u smislu pokretanja krivičnih prijava protiv odgovornih - najavio je Ostojić.
Na spornom plakatu, kao jedan od organizatora, naveden je Medžlis Islamske zajednice u Tuzli. Upućeni kažu da se time šalje poruka da je ta armija zapravo bila muslimanska iako je uporno "prodaju" kao multietničku. Snimci mudžahedina i njihova zvjerstava dovoljno govore o njenom karakteru.
