Potrebna snažna povezanost javnih institucija, privredne zajednice i akademskog sektora

Bubić je naglasio da je za održiv i dugoročan privredni razvoj Republike Srpske neophodna snažna povezanost javnih institucija, privredne zajednice i akademskog sektora.
- Јedan od osnovnih modela buduće saradnje resornih ministarstava i tehničkih fakulteta biće intenzivna razmjena informacija i realizacija zajedničkih projekata. Cilj je razvoj novih proizvoda u prerađivačkoj industriji, koja će biti dodatno osnažena i kroz nove modele finansijske podrške - istakao je Bubić.
Prisutni su pozdravili inicijativu Ministarstva za intenziviranje saradnje, ocijenivši sastanak kao važan korak ka unapređenju praktične primjene naučno-istraživačkog rada u domaćoj industriji. Naglašena je spremnost za puni doprinos akademske zajednice kroz inovacije i razvoj kadrova prilagođenih potrebama savremenog tržišta rada, saopšteno je iz Ministarstva privrede i preduzetništva.
Sastanku su prisustvovali dekan Tehnološkog fakulteta Univerziteta u Banjaluci Borislav Malinović, dekan Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Banjaluci Zoran Đurić, dekan Mašinskog fakulteta Univerziteta u Banjaluci Darko Knežević, dekan Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu Božidar Popović i dekan Mašinskog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu Saša Prodanović.
Razgovorima su prisustvovali pomoćnik ministra za visoko obrazovanje Јelena Starčević, te predstavnici Unije poslodavaca Republike Srpske Saša Trivić i Predrag Zorić.
