24/04/2026 | 14:25 ⇒ 14:33 | Autor: RTRS
Macut: Omogućiti generalu Mladiću liječenje u Srbiji (VIDEO)
Predsjednik Vlade Srbije Đuro Macut apelovao je da se generalu Ratku Mladiću omogući povratak u Srbiju, da tu nastavi da živi pod kontrolom srpskih ljekara koji bi vodili brigu o njemu.

Đuro Macut (foto: TANJUG/RADE PRELIĆ/bs)
Macut je istakao da Srbija daje sve garancije za boravak generala Mladića da bi nastavio da se adekvatno liječi u zemlji, naglasivši da ovo nije prvi pokušaj da Srbija daje garancije.
- Ovo je humanitarni aspekt borbe za život i to izlazi izvan okvira tribunala i mjera sankcionisanja - rekao je Macut.
Premijer Macut je naveo da će Vujić 12. juna biti u UN na redovnom zasjedanju Savjeta bezbjednosti gdje će i tada govoriti o tome.
- Nadamo se da ćemo do tada imati odgovor na ovo pitanje jer je general životno ugrožen - rekao je Macut.
