latinica  ћирилица
04/05/2026 |  15:53 ⇒ 15:54 | Autor: SRNA

Šeranić: Roditelji njegovatelji dobijaju dodatak za brigu o licima ometenim u razvoju

Ministar zadravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić najavio je da će Vlada Srpske na sjednici u četvrtak, 7. maja, razmatrati izmjene i dopune Zakona o socijalnoj zaštiti kojima će biti uveden poseban dodatak za brigu o licima ometenim u razvoju.
100 dana Vlade - Foto: RTRS
100 dana VladeFoto: RTRS

- Izmjenama i dopunama su predviđene dvije stvari - da roditelji njegovatelji mogu dodatak za brigu o djetetu ometenom u razvoju da ostvare i nakon 30. godine lica ometenog u razvoju - rekao je Šeranić na konferenciji za novinare u Banjaluci povodom 100 dana rada Vlade Srpske.

Ovim izmjenama, dodao je Šeranić, biće uveden dodatak i za lica koja nisu do sada ostvarivala status roditelja njegovatelja.

- Ova prava će se isplaćivati iz budžeta i za to će biti obezbijeđeno 12 miliona KM do kraja godine - rekao je Šeranić.

On je dodao da će se izmjene i dopune Zakona o socijalnoj zaštiti naći po hitnoj proceduri na sjednici Narodne skupštine koja je zakazana za 19. maj.